
Naučné stezky se štítkem „pietní místa“
Naučné stezky navštěvující pietní místa a památníky tragických událostí, významné hřbitovy apod. Tato rubrika aktuálně obsahuje 46 publikovaných naučných stezek.
Naučná stezka seznamuje s příčinami, průběhem a důsledky bitvy u Slavkova z období napoleonských válek. Informační panely jsou spíše samostatně rozmístěné na významných místech celého rozsáhlého bojiště mezi Šlapanicemi, Újezdem u Brna a Slavkovem u Brna.
Naučná stezka připomíná průběh, souvislosti a památky prusko-rakouské války v roce 1866 na našem území, zde konkrétně v okolí Dvora Králové nad Labem.
Naučná stezka připomíná průběh, souvislosti a památky prusko-rakouské války v roce 1866 na našem území, zde konkrétně v oblasti severozápadně od Hradce Králové, mezi obcemi Sadová, Nechanice a Všestary.
Naučná stezka připomíná průběh, souvislosti a památky prusko-rakouské války v roce 1866 na našem území, zde konkrétně v oblasti mezi centrem Hradce Králové a centrálním bojištěm v okolí Chlumu.
Naučná stezka připomíná průběh, souvislosti a památky prusko-rakouské války v roce 1866 na našem území, zde konkrétně v oblasti mezi Jičínem, Železnicí a Prachovskými skalami.
Naučná stezka seznamuje s průběhem, důsledky a památkami prusko-rakouské války 1866 na našem území, konkrétně mezi Mimoní a Mnichovým Hradištěm.
Naučná stezka seznamuje s areálem bojiště bitvy u Hradce Králové mezi obcemi Chlum, Lípa a Rozběřice. Výchozím místem je Muzeum války 1866.
Naučná stezka připomíná průběh, souvislosti a památky prusko-rakouské války v roce 1866 na našem území, zde konkrétně bitvu u České Skalice a bitvu u Svinišťan v oblasti mezi Českou Skalicí a Josefovem.
Naučná stezka vede kolem známého lomu Velká Amerika a lomu Mexiko (Trestaneckého lomu) nedaleko Mořiny, v chráněné krajinné oblasti Český kras. Seznamuje s okolnostmi jejich vzniku, pohnutou historií a místní přírodou.
Krátká naučná stezka s historickou náplní vede nově vysazenou alejí k pomníku obětem 1. světové války u obce Třemošnice.